قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / خطوط هواپیمایی / معرفی شرکت هواپیمایی آسمان
معرفی شرکت هواپیمایی آسمان

معرفی شرکت هواپیمایی آسمان

بسیاری از مسافران با خرید بلیط چارتر یا خرید بلیط هواپیما از شرکت آسمان ایر سفری آرام و بدون دغدغه را تجربه می کنند. شرکت آسمان هم اکنون وسیع ترین شبکه پروازی به شهرهای داخلی با تاکید بر پرواز به مناطق محروم کشور را دارد.

آسمان برای پوشش هر چه بهتر شبکه پروازی خود، سه مرکز پروازی به ترتیب در تهران، شیراز و مشهد دایر کرده است.

هر یک از سه مرکز یاد شده خدمه پروازی و آشیانه های تعمیر و نگهداری مستقل دارند تا از این طریق ضمن جذب و آموزش نیروی متخصص بومی، پروازهای روزانه از استقلال کافی برخوردار باشند. دفتر مرکزی شرکت آسمان در تهران است.

شما می توانید ضمن آشنایی با شرکت هواپیمایی آسمان (آسمان ایر) سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

معرفی شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان با ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل شده است.

ایر تاکسی در سال ۱۳۳۷ تاسیس و با دو فروند هواپیمای پایپر فعالیت خود را آغاز کرد. ایر تاکسی ارائه دهنده پروازهای چارتر و مسئول پرواز و تعمیرات هواپیماهای سایر سازمان ها و وزارتخانه ها بود.

ایر سرویس در سال ۱۳۴۵ و با سه فروند هواپیمای ایروکماندر و دی سی ۳ فعالیت خود را آغاز کرده است. مرکز ایر سرویس آبادان بوده و به شهر های مناطق نفت خیز جنوب پروازهای چارتر ارائه می نموده است.

پارس ایر نیز از سال ۱۳۴۸ و با پرواز در منطقه خراسان فعال شد. ارائه پروازهای چارتر و پست با هواپیماهای آیلندر و ایروکماندر تا اجاره دو فروند هواپیمای فوکر۲۸ در دهه پنجاه ادامه داشت ولی از آن پس پروازهای مسافری پارس ایر گشایش یافت.

هور آسمان در سال ۱۳۴۷ تشکیل شد. این شرکت نماینده شرکت سسنا در ایران بود و به فروش هواپیما و قطعات یدکی انواع هواپیماهای سسنا مشغول بود.

معرفی شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت آسمان ایر از هواپیماهای کوچک استفاده کرده و بیشتر ناوگانش را هواپیماهای فوکر که دارای ظرفیت ۱۰۵ نفر می‌باشد تشکل شده است.

هواپیمایی آسمان در مسیرهای پروازی کوتاه داخلی به صورت ویژه از ۶ فروند هواپیمای ATR-72 استفاده می کند. هواپیمای ATR-72 یک هواپیمای ملخی دو موتوره از خانواده ی هواپیماهای منطقه ای با گنجایش کم است که توسط شرکت ایتالیایی فرانسوی ATR تولید شده است.

این هواپیما می تواند تا سقف ۷۴ مسافر در آرایش صندلی تک کلاسه را برای مسافت ۲۰۰۰ کیلومتر حمل نماید.

هواپیمایی آسمان اولین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه و تنها شرکت کشور ایران است که خدمات آمبولانس هوایی را با خرید بلیط چارتر ارائه می کند.

در مرکز پزشکی هوایی شرکت آسمان ایر، پزشکان و پرستاران به همراه ۲ فروند هواپیمای Jet Falcon 20 مجهزی که قادر به حمل بیماران و مجروحان با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت به مقاصد گوناگون در تمامی ساعات شبانه روز می باشند خدمات رسانی می کنند.

این آمبولانس ها مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی برای جراحی های اورژانسی هستند و خدمه پزشکی آن به زبان انگلیسی و فارسی و یا زبان سوم دیگری تسلط کامل دارند.

مطلب پیشنهادی

شهرهای ارزان برای سفر

شهرهای ارزان برای سفر

همه این موضوع را می دانیم که گذران تعطیلات رابطه مستقیمی با جیب ما دارد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس