قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / رویداد گردشگری / جشنواره نور در لیون
جشنواره نور در لیون

جشنواره نور در لیون

یکی از معروف ترین جشنواره های فرانسه جشنواره نور لیون می باشد که هر ساله در هشت دسامبر و برای تشکر از مادر مریم مقدس شکر گذاری به درگاه خداوند برگزار می شود. گردشگران بسیاری با خرید بلیط هواپیما و یا تهیه بلیط چارتر همچنین مطالعه نکات سفر به لیون به این شهر سفر کرده و لذت می برند.

این جشنواره همانند جشنواره های فرانسه و اغلب جشنواره های اروپا ریشه در مذهب و ریشه در مسیحیت دارد.

فستیوال نور لیون معمولا چهار روز به طول می انجامد و در هشت دسامبر به اوج خود می رسد.

جشنواره نور در لیون

در طول این جشنواره کل شهر نورپردازی می شود و البته هر کس نیز در خانه و بیرون خانه ی خود به هر نحوی که در چنته دارد شمع روشن کرده و خانه و حتی شهر را نور پردازی می کند.

در صورتی که قصد دارید با شکوه ترین جلوه ی این فستیوال را در شهر لیون ببینید در روزهشت دسامبر و در اوج برگزاری این جشنواره در میدانی به نام Place des Terreaux در این شهر باشید.

زیرا در طول برگزاری این جشنواره دراین میدان جایی برای سوزن انداختن نخواهید یافت و توصیه می شود کمی زودتر به این جشنواره و این میدان بروید.

جشنواره نور در لیون

در سال ۱۶۴۳ لیون در تب طاعون می سوخت و البته راه حل و درمانی برای این بیماری که در اروپا قتل عام گسترده ای به راه انداخته بود در دسترس نبود.

در هشت سپتامبر همان سال شورای شهر برای رهایی شهر از چنگال طاعون دعا کرده و نذر کردند در صورتی که شهر از این بلای خانمان سوز جان سالم به در برد و در صورتی که این بلای خانمان سوز دست از شهر مردم شهر بردارد تشکر ویژه ای از مریم مقدس خواهند کرد.

اصلی ترین روش تشکر از مریم مقدس نیز روشن کردن انبوهی شمع بود.

به مرور زمان روشن کردن شمع برای تشکر از مریم مقدس به شکل روشن کردن آتش و آتش بازی و این چندین ده سال اخیر نیز به صورت نورانی کردن شهر پیاده شد.

جشنواره نور در لیون

نکته جالب این است که این جشنواره سالانه ۳ الی ۴ میلیون توریست را به این شهر جذب می کند که به خرید بلیط هواپیما در این جشن شرکت می کنند.

در سال ۲۰۱۵ و به دلیل حملات تروریستی شدیدی که در فرانسه اجرا شد جشنواره ها و هرگونه تجمع در فرانسه برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی ممنوع اعلام شد.

جشنواره نور لیون نیز به صورت سنتی برگزار و محدود به روشن کردن شمع در خانه ها و کلیساها گردید ولی تجربه نشان داده است حملات تروریستی نیز توان از به فراموشی سپردن جشنواره ها و رسوم زیبای فرانسوی ها را ندارند.

مطلب پیشنهادی

هزینه سفر به جامائیکا

هزینه سفر به جامائیکا

زندگی آرام، سواحل شنی طولانی، موسیقی ‌های عالی مواردی هستند که سفر به جامائیکا را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس