قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / خطوط هواپیمایی / بهترین ایرلاین سال ۲۰۱۷، قطر ایرویز
بهترین ایرلاین سال 2017، قطر ایرویز

بهترین ایرلاین سال ۲۰۱۷، قطر ایرویز

هواپیماهای گوناگونی در کشورها وجود دارد که افراد برای سفر کردن از آن ها استفاده می کنند. برای تهیه بلیط هواپیما یا بلیط چارتر باید اطلاعانی راحه به هواپیمای خود داشته باشید تا سفری لذت بخش را تجربه کنید. شرکت هواپیمایی قطر با کنار زدن رقیب اماراتی خود یعنی شرکت (امارات) امسال رتبه اول ۱۰۰ شرکت برتر هواپیمایی جهان را به خود اختصاص داده است.

این خبر در نمایشگاه هوایی پاریس و در جریان مراسم جوایز برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال ۲۰۱۷ اعلام شد که که شرکت (اسکای‌ترکس) آن برگزار کرده است. موسسه بریتانیایی اسکای‌ترکس که به بررسی و رتبه‌بندی خطوط هواپیمایی جهان می‌پردازد، هرسال در مراسمی بهترین‌ها را در این زمینه معرفی می‌کند.

بهترین خطوط هواپیمایی جهان

بهترین ایرلاین سال 2017، قطر ایرویز

قبل از تهیه بلیط هواپیما یا بلیط چارتر باید از کیفیت خطوط هواپیمایی اطلاع داشته باشیم.

  • قطر
  • سنگاپور
  • آنا ال نبپون ژاپن
  • امارات
  • مکزیک

هواپیمایی دولتی قطر نزدیک به ۲۰۰ فروند هواپیما در ناوگان خود در اختیار دارد. اکبر الباکر، مدیر عامل این شرکت هواپیمایی گفته است: این جایزه فقط متعلق به قطر نیست بلکه به کل مردم قطر تعلق دارد. شرکت هواپیمایی قطر در حالی رتبه اول جهانی را کسب کرده که این کشور به دلیل تنش با عربستان مورد تحریم ۳ کشور عربی حوزه خلیج فارس قرار گرفته است.

هواپیمایی دولتی قطر نزدیک به ۲۰۰ فروند هواپیما در ناوگان خود در اختیار دارد. تبدیل دوحه به پل ارتباطی آسیا با اروپا یکی از موفقیت‌های قطر بوده و قطرایرویز با بیش از ۱۴۰ مقصد در ۷۳ کشور جهان پنجمین هواپیمایی جهان از نظر شمار کشورهای مقصد بوده است. شرکت هواپیمایی قطر حدود ۵ ماه پیش طولانی‌ترین پرواز مستقیم جهان را آغاز کرد. این مسیر بین دوحه، پایتخت قطر و آکلند در نیوزیلند بود که حدود ۱۶ ساعت و نیم طول کشید. کل مسافت پرواز این مسیر حدود ۱۴۵۰۰ کیلومتر است.

خدمه ومهمانداران

بهترین ایرلاین سال 2017، قطر ایرویز

یکی از نکات حائز اهمیت برای سفر و تهیه بلیط هواپیما نحوه برخورد مهمانداران است. قطر ایرویز یکی از سخت گیرترین شرکت‌های هوایی در استخدام مهمانداران و خلبانان مورد نیاز خود است. از این رو هفت سال متوالی درخاورمیانه و از سال۲۰۰۹ تا هم اکنون نیز در دنیا توسط مؤسسه ی Skytrax برنده ی بهترین خدمه شد.

سوخت جدید هواپیماها

بهترین ایرلاین سال 2017، قطر ایرویز

در ۱۹ اکتبر ۲۰۰۹ قطر ایرویز به علت گران شدن نفت سوخت جدیدی را برای ناوگان خود به کار برد. این سوخت که ترکیبی از گاز طبیعی و بنزین سفید بود برای قطر بسیار مقرون به صرفه ‌است، زیرا قطر دارای سومین منابع گاز طبیعی دنیا بعد از روسیه و ایران است. اولین هواپیمایی که با این سوخت پرواز کرد یک ایرباس  A۳۴۰–۶۰۰۰ بود که از دوحه تا لندن با موفقیت پرواز کرد. اما کارشناسان این سوخت را به علت آن که فرایند تولید آن پیچیده‌است آن قدر که مدیرعامل قطر ایرویز آقای اکبر آل باکر ادعا مکند به صرفه نمی ‌دانند.

کلاس تجاری

صندلی که تا ۱۸۰ درجه خم می‌شود و می ‌تواند به یک تخت تبدیل شود، IPTV  در ایرباس‌ها، کافه، شراب‌های مرغوب از جمله خدمات کلاس تجاری قطر ایرویز هستند. قطر ایرویز از سال ۲۰۰۴ رسماً شروع به فروش عمومی بلیط‌های قسمت تجاری کرد. استانداردهای قطر ایرویز در مورد کلاس تجاری با استانداردهای Skytrax تفاوت دارد و قطر ایرویز از استانداردهای بالاتری پیروی می‌ کند. در نتیجه خاطر افراد برای تهیه بلیط هواپیما آسوده است و کلاس‌های تجاری برای پرواز با قطر ایرویز به صرفه تر هستند.

مطلب پیشنهادی

شهرهای ارزان برای سفر

شهرهای ارزان برای سفر

همه این موضوع را می دانیم که گذران تعطیلات رابطه مستقیمی با جیب ما دارد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس